Bármennyire kicsi darab a fürdőruha, mégis öltöztet és formál. Éppen ezért vásárlás előtt jól meg kell fontolni, milyet is választasz. Tanácsaink segítségével elkerülheted, hogy egy rosszul kiválasztott fürdőruha miatt kényelmetlenül érezd magad a strandon.
1. Vizsgáld meg magad otthon a tükör előtt
Jól megvilágítva állj otthon a tükör elé, így nem a próbafülkében szembesülsz először a pozitív vagy kevésbé pozitív valósággal. Hidd el, jobb otthon átélni a nehéz perceket. Könnyebb a fürdőruha választás is, ha már pontosan tudod, hogy mely testrészeid érdemlik meg a hangsúlyozást, és melyeket kell elrejtened a nagyközönség elől.
2. Tévedés, hogy a nagyobb méret ápol és eltakar
Nem érdemes sok anyaggal vagy nagyobb mérettel takarni a felesleget, mert azzal csak felhívod rá a figyelmet. Persze a ló túloldalára sem szabad átesni és egy falatnyi bikinit választani, mert a két szélsőséges méret között létezik egy középút, amely biztos, hogy előnyösen formálja az alakot.
3. A fürdőruhák méretezése gyakran eltér a ruhákétól
A fehérnemű, azon belül is a melltartó mérete nem mérvadó. A számok helyett inkább hagyatkozz a szemmértékedre, vagy kérj meg a családból valakit, esetleg egy barátnőt, hogy segítsen választani. Ha kényelmetlen a kiválasztott fürdőruha, ne hagyd magadat rábeszélni a vásárlásra. A fürdőruhák mérete - akárcsak a ruháké - aszerint is változik, hogy melyik országban készült. Ebben az esetben az eladó tud eligazítani a mérettáblázatok között.
Fürdőruha II.
A XIX. század végén jött divatba a szabadban való fürdőzés, így megjelentek az első fürdőruhának nevezhető darabok. Nézzük, mely sztárok járultak hozzá a lázadás eszközének tekintett darab elterjedéséhez.
Az 1940-es években jelent meg az első olyan bikini, amely a mai darabokhoz leginkább hasonlított. Ez az apró ruhadarab egy csendes-óceáni szigetről kapta a nevét. Az akkori korban rendkívül kihívónak és gátlástalannak számító bikini Rita Hayworth hollywoodi filmsztár által vált híressé és hordhatóvá. Az ötvenes évek egyik leghíresebb filmsztárja és szexszimbóluma Marilyn Monroe már egy kicsit szexisebb verzióját tette híressé a bikininek. Ebben az időszakban a mellet magasra nyomó, hegyes formát adó melltartó, illetve a csípőnél végződő, combnál nem túlságosan felvágott nadrág hódított. Ursula Andress a fotómodellként induló amerikai színésznő az 1962-ben készült Doctor No című James Bond-filmben két apró textilcsíkkal a testén emelkedett ki a habok közül. Az alig takaró bikini után már semmi sem számíthatott túl kihívó darabnak. Még a hatvanas évek végén és a hetvenes évek elején beköszöntő hippi kor sem tudta túlszárnyalni ezt a fazont. A hatvanas és hetvenes években a ruhák terén a hippi stílus hódított, így természetesen a fürdőruhák is ennek a trendnek megfelelően alakultak át. Ekkor jelentek meg a vékony szálból horgolt, illetve kötött fürdőruhák. A bikinik felsőrésze rendszerint kis méretű háromszög alakú volt. A sokat takaró bikinialsó csípőnél végződött. A nyolcvanas években a combnál egyre magasabbra felszabott nadrágok jöttek divatba. A modellek már alig fedték viselőjük testét. Ezeket a darabokat leginkább a kifutók sztárjai (Cindy Crawford, Claudia Schiffer stb.) vonultatták be a köztudatba, és próbálták megkedveltetni a hölgyek nagy többségével.